Patka i Pepe. Pierwsza zagadka - Aga Szczepańska - recenzja

Aga Szczepańska jest autorką kilku napisanych w duecie sensacyjnych książek m.in. z Katarzyną Gacek "Zabójczy spadek uczuć", "Dogrywka"  czy antologii "Mogliby w końcu kogoś zabić".

Książka "Patka i Pepe. Pierwsza zagadka" skierowana jest do młodego czytelnika tak: 7 plus. 

Młodzi bohaterowie spędzając ferie zimowe w górskiej scenerii rozwiązują przy okazji kryminalną zagadkę w domu wczasowym, w którym przebywają.

Książkę czyta się łatwo i przyjemnie, nie mogąc się doczekać zakończenia, którego wcale nie tak łatwo (zważywszy na wiek odbiorców) jest się domyślić.  

Już po tytule można sądzić, że przygody młodych bohaterów będą mieć swój ciąg dalszy i rzeczywiście na koniec "Pierwszej zagadki" dowiadujemy się: 

"Mali detektywi biegli niecierpliwie przodem, nawet nie przeczuwając, że niedługo na ich drodze stanie kolejna, dużo ciekawsza i trudniejsza zagadka." 

Lekturę mogę polecić każdemu młodemu czytelnikowi, lubiącemu przygody i zagadki. Duża czcionka i ciekawe ilustracje Marsiji, a także niewielka objętość zachęcą każdego nawet dopiero nabierającego wprawy w czytaniu małego człowieka. Sama z niecierpliwością czekam na dalszy ciąg, choć lat mam dwa razy więcej niż bohaterowie ;).Kora, lat 17Książa wydana przez Studio Moema


Za lekturę dziękujemy PortalowiKomentarze