Oślepienie - Robin Cook - recenzja
Robin Cook to amerykański pisarz uznawany za mistrza w gatunku thrillera medycznego. Porusza on w swoich powieściach problemy etyki zawodowej lekarzy i naukowców, zagrożenia związane z wykorzystywaniem medycyny w złych celach, oraz jakże realne historie science-fiction.

„Oślepienie” opowiada nam historię Laurie Montgomery, lekarza sądowego, która trafia na serię zgonów na skutek dziwnych, jej zdaniem przedawkowań. Pomimo sprzeciwu przełożonych zaczyna dokładniej badać tę sprawę. W tym samym czasie przez miasto przetacza się fala egzekucji w stylu gangsterskim.

Jest to druga książka Cooka którą przeczytałam, ale wiem, że sięgnę po kolejne. Autor jest mistrzem w skrupulatnym budowaniu napięcia. Na początku książki pojawiają się dość długie opisy medyczne, które nie są zbyt zachęcające dla czytelnika, jednak jak przez to przebrniemy „Oślepienie” niewątpliwie nas wciągnie.

Autor posługuje się dość prostym językiem, jednak bogatym w terminy naukowe, co sprawia, że jest ona bardziej wiarygodna. Nie trzeba się jednak martwić że coś będzie niezrozumiałe. Cook perfekcyjnie wyjaśnia wszystkie pojęcia.

Książka jest ciekawa, wciągająca, warta przeczytania. Osobom, które nie miały jeszcze okazji poznać twórczości Cooka, a są fanami horrorów, thrillerów czy kryminałów polecam książki właśnie tego autora. Nie pożałujecie.
 

Jezierska Aleksandra, lat 19Książka wydana przez Wydawnictwo Rebis


Komentarze