Mistrz - Katarzyna Michalak - recenzja


Katarzyna Michalak jest autorką wielu bestsellerów takich jak: „Sklepik z Niespodzianką”, „Rok w Poziomce”, „Nadzieja”. Jej powieści zyskują coraz większą popularność. Teraz czas na „Mistrza”, będącego jednym z utworów „Serii z tulipanem”.

Książkę mogę zadedykować dorosłym czytelnikom, zwłaszcza tym, którzy gustują w powieściach typu „Pięćdziesiąt twarzy Grey’a”, jednakże tutaj mamy do czynienia z bardziej subtelnymi i mniej „ostrymi” scenami, a także znacznie lepszym stylem.

Fabuła wydawałaby się dość oczywista i wcale nie nadzwyczajna. Ona - biedna, samotna „szara myszka”, on - bogaty, nieziemsko przystojny, budzący grozę. Połączy ich ogromne uczucie. Pierwsze wrażenie - typowy romans. Jakże mylne stało się owo wrażenie po przeczytaniu książki. Autorka potrafi zaskoczyć. Podczas lektury można się i wzruszyć, i uśmiechnąć. Powieść czyta się bardzo lekko i niewątpliwie dobrnięcie do końca nie potrwa dłużej niż trzy dni.

„Mistrz” jest chyba najlepszą książką pani Michalak. Ta z pozoru zwykła książka okazała się fenomenem. Nie każdy pisarz potrafi ze zwykłego, przewidywalnego romansu stworzyć genialną powieść sensacyjną, która trzyma w napięciu do praktycznie ostatniej strony.

Jedyną wadą, chociaż może i nie do końca może być fakt, że nie kończy się ona klasycznym happy-endem.

Serdecznie polecam.

Merry, lat 19


Książka wydana przez Wydawnictwo Filia


Komentarze