Jedna niezwykła rzecz - Chitra Banerjee Divakaruni - recenzja


Chitra Banerjee Divakaruni to autorka takich powieści jak ,,Tłumaczka snów”, czy ,,Mistrzyni przypraw” na podstawie, której nakręcono w 2005 roku film. Obecnie wykładowca na University of Houston oraz działaczka organizacji pomagającej kobietom z Azji Południowej oraz ofiarom przemocy domowej.


Zwyczajne popołudnie w indyjskim konsulacie na terenie USA. Grupa osób czeka na wydanie wiz i paszportów. Jednakże w ciągu kilku minut ich życie katastrofalnie się zmienia. Zostają zasypani poprzez trzęsienie ziemi, żywności nie ma wiele, zaczyna zalewać ich woda, a temperamenty niektórych nie dają reszcie spokojnie czekać na pomoc. Młoda studentka jednak wpada na pomysł, aby spożytkować energię w dobry sposób: opowiedzieć jedną historię ze swojego życia. Czy więc te jedenaście osób, z pozoru zupełnie sobie obcych i pochodzących z różnych stron świata, stanie się sobie bliskimi poprzez empatię i znalezienie podobieństwa, wręcz odbicia we własnym życiu, czy raczej zignorują uczucia innych nadal walcząc jedynie o przetrwanie?


,,Jedna niezwykła rzecz” to poruszająca opowieść o ludzkim życiu. O problemach i dramatach zwykłych ludzi. Skłania nas do zastanowienia nad tym, czy nie nazbyt pochopnie oceniamy innych. Przecież nie wiemy przez co ta druga osoba przeszła zanim spotkała nas. Pomyślmy czasem zanim wyciągniemy pochopne wnioski.


Polecam tę książkę wszystkim bez wyjątku, Dobrych wartości powinniśmy się uczyć zawsze, a ta książka wnosi ich bardzo wiele.


Tenshi, lat 17
Za ciekawą lekturę dziękujemy Wydawnictwu
Komentarze

  1. Przyznam szczerze, że nie słyszałam wcześniej o tej autorce. Postaram się przeczytać polecaną przez Ciebie książkę.
    kolodynska.pl

    OdpowiedzUsuń
  2. Zachęcamy do lektury jak najbardziej :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz