Droga donikąd. Prawdziwa historia narkomana - Hanna Łącka - recenzja


Hanna Łącka
to polska autorka takich książek jak "Posłuchaj, Alali...", "Piętnastolatka. Francuski przyjaciel" czy "Piętnastolatka. Gotowi na miłość".

W "Drodze donikąd. Prawdziwa historia narkomana" poruszone zostają takie problemy jak narkomania i problemy w rodzinie. Główni bohaterowie Tomek, uzależniony od heroiny 25-latek i jego mama, która stara się pomóc synowi walczyć z nałogiem, to dwie strony barykady. Autorka pokazuje uczucia i środowisko narkomana, ale także osób mu bliskich jak jego matka, czy babcia. Kradzież, przekręty i styczność z policją jest normalnością w życiu Tomka.

Lektura wywołała na mnie piorunujące wrażenie. Nigdy nie miałam styczności z motywem narkotyków i muszę przyznać, że właśnie książka Hanny Łąckiej jest odpowiednia na zapoznanie się z tym tematem. Narracja prowadzona jest przez Tomka i jego matkę przez co znamy uczucia i opinie obu stron barykady. Język jakim posługują się bohaterzy jest współczesny, prosty.

Muszę przyznać, że "Droga donikąd. Prawdziwa historia narkomana" w lepszy sposób przedstawia uczucia rodzinny narkomana niż jego samego, ale powieść jest równie godna polecenia!

Oktawia, 16 lat

Za książkę dziękujemy WydawnictwuKomentarze