Queen. Nieznana historia - Peter Hince - recenzja


Peter Hince przez wiele lat był technicznym zespołu Queen. Teraz postanowił podzielić się ze wszystkimi swoimi wspomnieniami dotyczącymi dziesięcioletniej pracy u boku jednego z najznakomitszych zespołów świata. Tak oto powstała „Queen. Nieznana historia“.


Mogłoby się wydawać, że ten „zwykły techniczny“ niewiele jest w stanie nam opowiedzieć. Jest to, na szczęście, mylne wrażenie. Peter „Ratty“ Hince od kuchni pokazuje czytelnikowi jak wygląda życie gwiazd rocka. To między innymi on za marne wynagrodzenie stroił gitary przed koncertami, podpowiadał Freddiemu akordy, wysłuchiwał problemów John’a Deacon’a i zajmował się wypakowywaniem sprzętów. W międzyczasie, rzecz jasna, zwiedził pół świata i korzystał do woli ze wszelkich uroków życia.

"- Fred, publiczność już jest.
- Dobrze, jak wyglądają?
- Wyglądają na całkiem miłą parkę."Nigdy nie czytałam biografii, która aż tak wyłamuje się ze schematu. Nie jest to żadna nudna faktografia, książka przypomina bardziej zapiski z lat 70. i 80. XX wieku, ale fani Queen na pewno nie poczują po niej niedosytu. Niezwykle zabawna i wciągająca, napisana lekkim językiem i dodatkowo doprawiona zdjęciami z tras koncertowych. Lektura obowiązkowa!Urszula Kempa, lat 18
Za ciekawą książkę dziękujemy Wydawnictwu 


Komentarze