Przegląd Końca Świata. Feed - Mira Grant - recenzja


Pierwsza część trylogii „Newsflesh”. Jest to thriller polityczny z horrorem w tle. Opowiada on historię dwójki rodzeństwa, reporterów, którzy za wszelką cenę podążają za prawdą.

Wiedza wyniesiona z klasycznych horrorów Romera czy Raimiego ma pomóc ludzkości w przetrwaniu końca świata. W wyniku połączenia leku na raka oraz leku, który miał za zadanie zwalczyć przeziębienie oraz grypę powstaje śmiertelny wirus. Przejmuje on kontrole nad każdym człowiekiem. Po dwudziestu latach od rozprzestrzenienia się wirusa światem rządzą zupełnie inne wartości i prawa.

Wbrew pozorom nie jest to kolejna książka o zombie, które zawładnęło światem. Nie ukrywam jednak, że pierwsze strony sprawiają takie wrażenie. Z początku nużąca oraz przewidywalna akcja przeradza się w coś zupełnie innego. Głównym wątkiem tutaj nie jest wirus rozprzestrzeniający się na świecie. Kiedy już to odkryjemy książka zaczyna przybierać zupełnie nowe, znacznie ciekawsze barwy. Zakończenie zaskoczy niejednego czytelnika.

Napisana jest prostym, przejrzystym językiem, z odpowiednią dawką humoru. Pod koniec każdego rozdziału ukazuje się wpis z blogów bohaterów, co pozwala czasami na całkowite odizolowanie się od bieżących wydarzeń, by później z jeszcze większym zaskoczeniem wrócić do głównego wątku.

„Przegląd Końca Świata. Feed” polecam osobą, które lubią lekki dreszczyk i trochę krwi. Dla miłośników mocnych horrorów jest ona raczej delikatna i odprężająca, jednak nadal warta przeczytania.Jezierska Aleksandra


Za książkę dziękujemy Wydawnictwu 


Komentarze