Przełamać noc - Liz Murray - recenzja„Przełamać noc” to autobiografia Liz Murray, która w sposób niezwykły opowiedziała o swoim życiu. Ogromną zaletą powieści jest szczerość autorki, która nie wstydziła się pisać o najgorszych momentach swojego życia. Elizabeth poznajemy od najmłodszych lat. Już wtedy skazana była na życie w skrajnej nędzy i ubóstwie. Dziewczynka wraz ze swoją siostrą musiała walczyć o swoje przetrwanie.

Autorka posługuje się prostym językiem, zrozumiałym dla nastolatków oraz dorosłych. Książka jednak jest dość ciężka, gdyż opowiada o trudnych chwilach z życia Elizabeth. Uważam, że nie jest to lektura dla osób, które chcą się rozluźnić, czy poprawić humor.


Liz mimo tragicznej przeszłości odnosi się do niej z pewną tęsknotą. Nie znajdziemy w powieści słów, które wskazywałyby na to, aby użalała się nad sobą, czy szukała zrozumienia. Opowiada swoja historię w sposób obiektywny. Porusza trudne tematy, o których nie wszyscy chcą rozmawiać, dlatego uważam, że książka nie jest odpowiednia dla osób bardzo wrażliwych. Polecam ją osobom o mocnych nerwach oraz tym, którzy przestali wierzyć w siebie i swoje możliwości.

 


Patrycja, 17 lat


Książka wydana przez Wydawnictwo Rodzinne
Za książkę dziękujemy

Komentarze