Pożeracze mózgów - Marek Warecki, Wojciech Werecki - recenzja

"Pożeracze mózgów" to książką napisana przez dwóch psychologów, pisarzy i dziennikarzy Wojciecha Wareckiego i Marka Wareckiego.

Książka nie tylko przyciąga wzrok kolorem okładki i tytułem, ale i treścią. Należy ją czytać przy komputerze, gdyż zawiera mnóstwo odnośników do filmów, testów, prezentacji i stron internetowych, które ilustrują poruszane tematy (niestety nie wszystkie odsyłacze działają no, ale takimi prawami rządzą się strony www wczoraj były, a dziś ich nie ma). No właśnie, bo tematów poruszanych w książce jest sporo:
gry, telefon, Internet, kino, reklama, nuda, Facebook, pornografia, wampiry, IPN, autorytety i wiele innych. Książka to zapis rozmów młodych ludzi dzięki czemu bardzo lekko się ją czyta. Choć porusza niełatwe tematy przede wszystkim kładzie nacisk na krytyczny odbiór informacji i refleksyjne podejście do świata mediów i tego co nam oferują.

Lekturę "Pożeraczy mózgów" polecam nie tylko młodym ludziom, ale i ich rodzicom i nauczycielom, bo to bardzo ważne abyśmy mieli rozeznanie w technikach manipulacji dzisiejszego świata mass mediów i umieli się w nim poruszać i mądrze z niego korzystać. Myślę, że dla współczesnego odbiorcy informacji powinna to być lektura obowiązkowa.
 
MJZa książkę dziękujemy Wydawnictwu

Komentarze