Ludzie 8 dnia. Autostopem do Matki Teresy - Krzysztof Pałys

"Ludzie 8 dnia. Autostopem do Matki Teresy" to opis podróży autostopem z Krakowa do Macedonii i z powrotem dwóch dominikanów: ojców Krzysztofa i Macieja. Pokonali ponad 4 tysiące km przez 8 dni. Choć większość ludzi pukała się głowę na wieść jak dominikanie chcą spędzić swoje wakacje, to wybrali się oni - w habitach - w tereny często bardzo nieprzyjazne katolikom, bo:
"Bóg przecież nie daje człowiekowi pragnień, których by nie mógł wypełnić" św. Teresa z Lisieux

Napotkali na swojej drodze bardzo różnych ludzi wierzących i niewierzących, wątpiących, świeżo wypisanych z Kościoła, muzułmanów, prawosławnych, buddystów. Bo właśnie w tej podróży najważniejsi byli ludzie. W każdym widzieli cząstkę Boga i doświadczali ogromnej ilości dobra. Niemal każda osoba prosiła o modlitwę w swej intencji. Napotkani ludzie dzieli się swoimi historiami i właśnie dlatego powstała ta książka.

Muszę przyznać, że po tą lekturę sięgnęłam z pewną obawą czy nie będzie w niej za dużo moralizatorstwa i na szczęście miło zostałam zaskoczona. Książkę czytało mi się szybko i przyjemnie, śmiałam się czasami w głos. Dopełnieniem książki są grafiki Jolanty Franus. I choć pełno w niej mądrych cytatów i myśli z Pisma św., to nie są one narzucone. Polecam wszystkim!


                                                                                         Kora, lat 17Książka z serii "OPowieści przydrożne!"


Za książkę dziękujemy Wydawnictwu 

Komentarze