Pasja budzi się nocą - Anna Kossak - recenzja

Powieść Anny Kossak "Pasja budzi się nocą" to współczesna historia napisana ze znajomością kobiecej psychiki.

Bohaterki utworu reprezentują skrajnie różne podejście do życia i … mężczyzn, prowadzą ciekawe rozważania na tematy codzienne i zupełnie niezwykłe.

Wśród bohaterek jest Zuza – bizneswoman o bujnym temperamencie i skrajnych emocjach, Carmen – uporządkowana, logiczna i piękna, jest Ewa, której życie przewraca się do góry nogami w ciągu kilku chwil, jest też Beata poszukująca swego jedynego.

Spotykają one na swojej drodze różnych mężczyzn – jak w życiu – cwaniaczków i oszustów, ale i namiętnych i czułych. Szukają, smakują życia, poszukują właściwych rozwiązań, wspierają się w trudnych chwilach.

Jest także wątek kryminalny – mocno przerażający - mężczyzna ze stalowym wzrokiem oraz niezwykłymi upodobaniami budzi strach i grozę jak w najlepszym thrillerze.

Bohaterów łączy jeszcze pasja tanga argentyńskiego, można poznać namiętność, która się pojawia w tańcu, można nawet poznać historię i podstawowe terminy taneczne. Utwór jest także swoistym zaproszeniem do poznania uroków tanga i ucieczki od rzeczywistości.

Powieść napisana została jednocześnie z lekkim humorem i dreszczykiem emocji. Mocno trzyma w napięciu.

Polecam kobietom dojrzałym. A.S.


Za ciekawą lekturę dziękujemy Wydawnictwu


Komentarze

Prześlij komentarz