Osobliwy dom pani Peregrine


"Osobliwy dom pani Peregrine" to intrygujący thriller z domieszką fantastyki napisany przez Ransoma Riggsa.

Ukazana jest tutaj historia Jackoba - z pozoru zwykłego nastolatka, któremu najbardziej imponował jego dziadek.To on opowiadał mu fantastyczne historie o sierocińcu na walijskiej wysepce, w którym czuł się bezpieczny i kochany. Jackob uwielbiał oglądać zdjęcia dziadka przedstawiające sierociniec i... osobliwe dzieci. Nigdy jednak nie wierzył w te historie, co okazało się błędem..

Pewnego dnia dziadek Portman umarł w niejasnych okolicznościach. Jego ostatnią wolą było to, by chłopiec wyjechał na wyspę i odnalazł dom pani Peregrine. Tak też zrobił i razem z tatą wyruszył na odciętą od świata wyspę, by zagłębić jej tajemnice.

Już na początku przeszły mnie dreszcze za sprawą dziewczynki na okładce, lewitującej nad ziemią. Po obejrzeniu zdjęć umieszczonych w książce spodziewałam się jednak więcej grozy. Są straszne momenty, aczkolwiek fantastyka odgrywa tu główna rolę.

Historia jest wciągająca, rewelacyjnie się czyta. Kiedy się zacznie, ciężko odłożyć książkę na bok. Wielki plus za wymyślenie fabuły w oparciu o niezwykłe, a do tego autentyczne zdjęcia.Katniss, 17 lat
 
 
Za książkę dziękujemy Wydawnictwu
 
 
 
 
 

Komentarze