Numery. Chaos - Rachel Ward - recenzja

Rachel Ward- angielska pisarka, laureatka wielu nagród. Jej ,,Numery” zostały umieszczone na liście Booktrust Teenage Book Prize, a bohaterka pierwszej części nominowana poprzez kilkudziesięciu szkół Wielkiej Brytanii do Schools Book Award.


,,Chaos” to kontynuacja pierwszej części ,,Numerów”. Bohaterem jest Adam, który tak jak jego mama Jem widzi numery. Jednak w oczach większości ludzi widnieje ta sama data. Zapowiada się coś wielkiego i nie tylko nasz bohater o tym wie. Na swojej drodze spotyka Sarę, którą prześladuje sen z jego udziałem, a z całego świata napływają niepokojące informacje. Razem próbują ostrzec Londyn. Ale przed czym? Czy choć skutecznie blokowani przez władzę dokonają niemożliwego?


Opowieść prowadzona jest zarówno z perspektywy Sary jak i Adama, co pozwala nam poznać bohaterów od początku, zanim oni sami w końcu się spotkają. Chociaż nie sądziłam, że to możliwe, druga część jest zdecydowanie lepsza od pierwszej, pomimo że nie daje tak dużej szansy na utożsamienie się z jednym bohaterem. Kolejna historia, której nie da się szybko zapomnieć.
 

                                                                                    Tenshi, lat 17

 

                        Książka wydana przez Wydawnictwo WILGA

Komentarze