Meksykańska miłość - Karolina Pastuszak - recenzja


Autorką powieści "Meksykańska miłość" jest Karolina Pastuszak, z wykształcenia dziennikarka, życiowa optymistka. Pisanie jest dla niej oderwaniem od codzienności. Radość życia chętnie przelewa na kartki książki.

"Meksykańska miłość" jest powieścią obyczajową. Jej bohaterką jest Ola, dziewczyna rzucająca wyzwanie światu. Jest odważna, energiczna, ale również bardzo wrażliwa i uczuciowa. Zmaga się z wieloma kobiecymi rozterkami, ale z pomocą przychodzą jej zawsze niezastąpieni przyjaciele.

O tym, czy Meksyk okazał się być dla Oli rajem na ziemi oraz jak różni się mentalność latynoska od polskiej można się dowiedzieć czytając tę książkę.

Autorka nie bawiąc się w kilkustronicowe opisy zwraca uwagę czytelnika na konkretne zdarzenia i sytuacje. Prosty język pozbawiony dużej ilości środków stylistycznych sprawia, że jest to lektura lekka i przyjemna. Nie zmusza czytelnika do głębokich przemyśleń ani pytań, co autorka miała na myśli.

Myślę, że jest to ciepła i słoneczna opowieść o przyjaźni, miłości i dokonywaniu wyborów.

Jest to książka dla wszystkich, którzy lubią czytać o miłości. Dziewczynom doda odwagi w dokonywaniu wyborów, od których może zależeć ich życie, a chłopakom podpowie jak zrobić dobre wrażenie na dziewczynach i da kilka wskazówek jak nie powinni się przy nich zachowywać.
 

Ania S., lat 16


Za książkę dziękujemy Wydawnictwu
Komentarze