Kołysanka - Chuck Palahniuk- recenzja


 
Chuck Palahniuk to amerykański pisarz satyryczny i dziennikarz. Jego powieści są dość nietypowe i wzbudzające kontrowersje wśród czytelników. Uważany jest za „pisarza szokującego” przez co często jest krytykowany. W swoje utwory często wplata ironię oraz specyficzne poczucie humoru.

W „Kołysance” autor stworzył fantastyczny świat pełen nieprawdopodobnych zdarzeń. Dziennikarz, Carl Streator prowadzi prywatne śledztwo w sprawie śmierci łóżeczkowych. Wszystkie te przypadki łączy obecność książki z wierszykami i kołysankami dla dzieci. Carl, wraz z agentką nieruchomości Helen Boyle, sprzedającą nawiedzone domy wciągają się w wir akcji pełen fantastycznych zdarzeń, pełen magii, duchów i tajemnic. Fabuła książki przeplata się z cynicznymi spostrzeżeniami autora na temat współczesnego społeczeństwa. Z ironią wypowiada się na temat dzisiejszego świata pełnego manipulacji, pośpiechu i chaosu.

Chuck Palahniuk ma bardzo specyficzny styl pisania, dzięki czemu szybko wciągnęłam się w lekturę. Książka trzyma w napięciu do samego końca. Zawiera w sobie wiele zaskakujących sytuacji, gdzie trudno się domyślić dalszego przebiegu akcji. Zafascynowało mi również ironiczne podejście autora do współczesności. Szczerze polecam tę książkę osobom lubiącym kontrowersyjne powieści.Risshy, lat 17


Książka wydana przez Wydawnictwo Niebieska Studnia 

Za książkę dziękujemy


 

Komentarze