Święty Mikołaj - Joe Wheeler - recenzja

W okolicach Świąt Bożego Narodzenia pojawiają się na ulicach czerwone pajacyki niewiadomo dlaczego określane mianem "św. Mikołaja". Tymczasem ów Święty, to rzeczywista postać wcale nie bajkowa! Historie Jego życia przedstawia Joe Wheeler w swej książce "Święty Mikołaj".

Autor przedstawia w swej książce biografię świętego, ale także odnosi się do Jego Kultu w historii Kościoła. Wynika z tej analizy, że św. Mikołaj był ongiś zarówno na Wschodzie, jak i na Zachodzie bardzo lubianym i szczególnie cenionym Świętym. Pamięć o św. Mikołaju, trwa nie tylko w wierze osób wierzących lecz także w Kulturze w postaci licznych obrazów, ikon i figur.

Joe Wheeler w sposób bardzo przystępny przybliża czytelnikowi postać tego Wielkiego Świętego, i ze smutkiem jednocześnie stwierdza, trochę zapomnianego.

Książka z serii biografii dla każdego! Szczególnie polecam nie tylko tym, którzy żyją prawdziwą wiarą w Chrystusa, ale także każdemu, kto poszukuje Prawdy.Wierny CzytelnikZa książkę dziękujemy Instytutowi Wydawniczemu

Komentarze