Ostatnia kartą jest śmierć - Anna Klejzerowicz - recenzja


Anna Klejzerowicz - polska pisarka, publicystka i fotograf. Autorka książek takich jak: ,,Czarownica”, ,,Sąd ostateczny”, ,,Cień Gejszy”, ,,Ostatnią kartą jest śmierć”. Z autorką wymienionych książek spotkałam się pierwszy raz i mam nadzieję, że nie ostatni.

Główny bohater, to Weronika Daglewska, dziennikarka i autorka rubryki kryminalnej. Z okazji urodzin postanawia wybrać się do wróżki Semiramidy, która ostrzega ją przed niebezpieczeństwem jakie na nią czyha. Nieprzekonana i sceptycznie patrząca na wróżbę, Weronika wraca do domu, aby po pewnym czasie usłyszeć przykrą wiadomość jaką jest śmierć Semiramidy. Od samego początku bohaterce coś nie pozwala myśleć, iż była to przypadkowa śmierć, bez żadnych świadków. W przekonaniu utwierdza ją mąż zmarłej kobiety, który prosi ją o pomoc w odkryciu prawdy o śmierci żony. W trakcie śledztwa, spotyka na swojej drodze wiele ciekawych osób, między innymi siostrę Semiramidy i mężczyznę Damiana Mleczko. 


Jakie tajemnice skrywa siostra? Kim jest morderca? Jak potoczą się losy głównej bohaterki? Czy wróżka dała jej prawdziwą przepowiednię? Czy czeka ją niebezpieczeństwo? Na te i inne pytania odpowiedź znajdziecie w książce.

,,Ostatnią kartą jest śmierć”
to zachęcająca propozycja dla miłośników kryminałów. Ciekawa i trochę inna niż wszystkie. Czytelnikowi sprawi wiele przyjemności.

Według mnie jest to świetna książka na zimowe wieczory. Trzymająca w napięciu, skrywająca wiele tajemnic i pokazująca do czego może prowadzić zazdrość. 


                                                                    Czytelniczka, lat 19
 Książka wydana przez Wydawnictwo Oficynka


Za książkę dziękujemy Portalowi Recenzja bierze udział w Oficynkowym konkursie dla syndykalistów

 

Komentarze