Mogliby w końcu kogoś zabić - recenzja„Mogliby w końcu kogoś zabić" to zbiór dziesięciu opowiadań kryminalnych, napisanych przez różnych autorów, w tym Jacka Skowrońskiego, Piotra Schmandta, Katarzynę Rogińską, Ewę Ostrowską, Adriannę Ewę Stawskę, Katarzynę Gacek, Łukasza Śmigiel, Agnieszkę Szczepańską, Artura Górskiego i Piotra Rowickiego.

Każde z opowiadań przedstawia inną sytuację i jest pisane przez innego autora, co widać po odmiennym stylu. Jest to ciekawe zestawienie różnych historii, jednak osobiście nie przepadam za zbiorami opowiadań. Uważam, że akcja w nich zbyt szybko się rozwija i kończy, przez co trudno ‘wciągnąć’ się w lekturę. Jednak mimo wszystko same pomysły, na niektóre z historii są naprawdę dobre. Potrafią zaskoczyć, zachwycić, a także poruszyć czytelnika.

Najbardziej spodobała mi się historia „Kraina czarów Alicji Nowak” Opowiada ona o dziewczynce, która nie otrzymuje miłości matczynej, jest prześladowaną w szkole przez koleżanki. Ewa Ostrowska bardzo dobrze pokazała psychikę dziecka będącego w takiej sytuacji.

Uważam, że każdy fan lektur kryminalnych powinien przeczytać tę książkę. Może to być ciekawa odskocznia od dłuższych lektur, odpowiednia na długie zimowe wieczory.  

Risshy, lat 17


Książka wydana przez Wydawnictwo Oficynka


Za książkę dziękujemy Portalowi
Recenzja bierze udział w Oficynkowym konkursie dla syndykalistów

Komentarze