Kwiaciarka - Ksawery de Montepin - recenzja


Ksawery de Montepin to dziewiętnastowieczny, francuski pisarz tworzący głównie romanse, w których zestawia ze sobą różne warstwy społeczne oraz świat złodziei i drobnych rzezimieszków. Autor książek takich jak: "Czerwony testament", "Tłuste lata Jakuba Garaud", "Podpalaczka. Zemsta odrzuconego kochanka".

"Pasjonująca intryga, zbrodnia, wielkie namiętności i równie wielkie pieniądze..." - tak krótko można opisać "Kwiaciarkę".

Hrabina de Lagarde od zawsze kochała życie w luksusie. Kobieta o gorącym temperamencie, która dąży do celu nie bacząc na konsekwencje. Chcąc uniknąć skandalu jaki jej grozi ze strony męża, szykuje zbrodnie doskonałą. Czy Marcela ukryje przed światem tajemnice ze swojej młodości? Czy ktoś ją powstrzyma? 


Autor w perfekcyjny sposób przedstawił postacie, z których każda ma odmienny charakter i inne spojrzenie na życie. Narracja sprawia, że nie sposób oderwać się od lektury, a z każdym rozdziałem dowiadujemy się o nowych i zaskakujących wydarzeniach. Pomimo akcji rozgrywającej się w dziewiętnastowiecznym Paryżu, język, jakiego używa autor jest przez nas - współczesnych czytelników - zrozumiały.

"Kwiaciarka" jest idealną książką dla miłośników powieści kryminalnych. Wciągająca i godna polecenia!


Oktawia, 16 lat

Książka wydana przez Wydawnictwo Damidos
Za książkę dziękujemy 

Komentarze