Podręcznik przygody rowerowej - Anna i Robert Maciąg - recenzja

Z pewną obawą sięgnęłam po książkę "Podręcznik przygody rowerowej". Niestety pierwsze słowo tytułu działa odstraszająco na licealistę przytłoczonego nauką. Na szczęście moje wątpliwości szybko się rozwiały i książkę przeczytałam szybko i z przyjemnością.

Autorzy "Podręcznika..." Anna i Robert "Robb" Maciąg to doświadczeni rowerzyści m. in. podróżowali po Indiach, a także po legendarnym Jedwabnym Szlaku, więcej na ich temat można poczytać na stronie http://www.ku-sloncu.org/

W "Podręczniku przygody rowerowej" wraz z przyjaciółmi dzielą się z nami opowieściami o swoich licznych podróżach rowerowych m. in. po Chinach, Sudanie, Gruzji, Islandii czy Kanadzie. 
Książka zawiera też wiele cennych wskazówek dla początkujących rowerzystów i nie tylko: jaki wybrać sprzęt, gdzie jechać i jak, co ze sobą zabrać, jak ustrzec się kradzieży, gdzie spać, jakie są koszty takiego podróżowania i wiele innych praktycznych porad.

Moim zdaniem książka ta skutecznie zachęca do stania się rowerzystą długodystansowym, ba do wyruszenia w egzotyczne kraje, zarówno miłośników dwóch kółek, jak i debiutantów na tym polu.Kora, lat 17Za interesującą książkę dziękujemy Wydawnictwu
Komentarze