Kwiat pustyni - Waris Dirie - recenzjaWaris Dirie, piękna modelka, która z pozoru prowadzi idealne życie. Czemu tak to tylko wygląda? Możemy się tego dowiedzieć z książki „Kwiat pustyni”. Jest to biografia Waris opisująca jej życie od bycia małą dziewczynką, aż do czasów kiedy to stała się sławna na całym świecie.


„Kwiat pustyni” jest to poruszająca opowieść o codzienności ludzi Afryki, ich koczowniczym trybie życia, a także o obrzędach nam, ludziom z Europy nieznanym.


Modelka urodziła i wychowywała się w Somalii, pięknym kraju, który skrywa tajemnice. Panuje tam okropny zwyczaj jakim jest obrzezanie dzieci. Opisany ten moment w książce jest przeżyciem bardzo poruszającym, zarówno dla małej dziewczynki jak i dla nas, czytelników.
Waris udaje się uciec z Afryki, kontynentu, który bardzo kocha, dociera do Londynu. Wtedy następuję wieki przełom w jej życiu, który później zaowocuje i wprowadzi ją do świata mody.


Książka trzymająca w napięciu i szczerze opisana wywołała u mnie zdumienie. Siła i determinacja to cechy bohaterki, która pokazuje nam, że warto walczyć o swoje marzenia i dobro innych.


Książka z całą pewnością spodoba się kobietom lubiącym historie prawdziwe opowiedziane przez bohaterki. „Kwiat pustyni” to zachęta, aby mówić o rzeczach, które są zakazane i dzieją się na naszych oczach.
 Magda, lat 16Książka wydana przez
Komentarze