Bezcennik - Anna Nowaczyńska - recenzja

Anna Nowaczyńska jest współczesną poetką. Jej utwory prezentowane były na antenie Radia Lublin, na wieczorach autorskich, w antologiach poetyckich, a także w prasie literackiej. Jest laureatką wyróżnień i nagród w konkursach poetyckich.

W październiku 2012 r. wydała debiutancki tom poezji pt. "Bezcennik" w warszawskim wydawnictwie ANAGRAM.

"Bezcennik" Anny Nowaczyńskiej przedstawia refleksyjny świat, różne archetypy ludzkich losów. Podzielony on został na dwie części. Ujmując rzecz bardziej obrazowo - mamy dwa wykwintne dania, z których każde różni się od innych, lecz dopiero spożycie wszystkich pozwala nam na prawdziwą, poetycką ucztę. Pierwsza część tomiku, nie posiadająca tytułu, jest zbiorem wierszy różnych, sugestywnych, otwartych na semantykę i tajemnicę. Druga część została zatytułowana "Zapiski z serwetek. Francja".

Wszystkie te wiersze łączy jedna, charakterystyczna rzecz, Anna Nowaczyńska posiadła arcytrudną sztukę wyrażania maksimum treści w minimum słów. Posługuje się piórem po mistrzowsku, kilkoma odpowiednio skomponowanymi słowami wyrażając to, na co inni potrzebują nieraz kilku wersów.

Z całym przekonaniem mogę powiedzieć, że "Bezcennik" jest prawdziwą ucztą literacką w dobrym, klasycznym stylu, bez żadnych udziwnień.

Gorąco polecam :)
Patrycja Korpal, lat 18

Za tomik poezji dziękujemy Wydawnictwu
Komentarze