Q. Ponadczasowa historia miłosna - Evan Madery - recenzja


"Q. Ponadczasowa historia miłosna" - tytuł książki sugeruje wzruszającą opowieść o romansie dwójki zapewne średniowiecznych bohaterów. Jednak pozory mylą, a książka całkowicie zaskakuje.

Jest to historia o pisarzu, który poznał swoją bratnią duszę, jednak przed ślubem niespodziewany gość przekonuje go do rozstania z nią. Skutkiem tego stają się nieustanne zmiany, które mają na celu wypełnienie pustki po Q i odszukanie szczęścia.

Powieść pełna jest inteligentnego humoru, chwilami z nutką sarkazmu. Napisana w ciekawy, innowacyjny sposób mimo objętości wcale nie nudzi czytelnika. Autor podejmuje się ważnego tematu poszukiwania szczęścia, pragnie ukazać co jest w życiu najważniejsze. Jedynym minusem tej książki jaki zauważyłam jest zbyt szczegółowe odniesienie do fragmentów nieudanych książek bohatera, gdyż były mało interesujące. Z powieści czytający może dowiedzieć się paru ciekawostek historycznych.

Według mnie książka jest zabawna, mądra a także pomaga zbudować prawidłową hierarchię wartości. Zdecydowanie polecam, warto przeczytać!Martche, lat 17 Za ciekawą lekturę dziękujemy WydawnictwuKomentarze