Noce w Rodanthe - Nicholas Sparks - recenzja

Nicholas Sparks - współczesny pisarz amerykański wydawany w milionowych nakładach i ponad 30 językach. Serca czytelników podbił swoją powieścią pt.”Pamiętnik”. Wiele innych jego utworów takich jak:”Jesienna miłość”, „Anioł stróż”, „List w butelce” bardzo długo widniało na szczycie listy bestsellerów.

„Noce w Rodanthe” to historia pewnej krótkiej, aczkolwiek bardzo romantycznej miłości. Adrianne Willis przyjeżdża do Rodanthe do swojej przyjaciółki, aby zaopiekować się jej Gospodą. W tym czasie poznaje sympatycznego chirurga - Paula. Po zaledwie kilku dniach znajomości rodzi się między nimi gorące uczucie. Oboje odnajdują w sobie wymarzoną miłość. Niestety mężczyzna musi wyjechać na rok do Ekwadoru, aby naprawić swoje stosunki z synem. Historia jest opisana z punktu widzenia bohaterki kilka lat po poznaniu Paula.

Nicholas Sparks po raz kolejny udowodnił, że jest mistrzem tego gatunku. „Noce w Rodanthe” to naprawdę bardzo wzruszająca i chwytająca za serce książka. Nie jest to banalny romans, ale historia z przesłaniem. Jak się okazuje później, bardzo smutna. Mimo braku w pełni szczęśliwego zakończenia opowieść może napawać nadzieją. Pokazuje, jak wielką radością jest prawdziwa i odwzajemniona miłość. Polecam wszystkim czytelnikom.


Merry, lat 19
Książka wydana przez Wydawnictwo

Komentarze