Ever - Alyson Noël - recenzja

Alyson Noël pochodzi z Orange County w Kalifornii. Swój wolny czas spędza w podróży, odrywając się od przedmiejskiej rzeczywistości. W trakcie jednej z nich napisała powieść dla młodzieży "Faking 19", w której opisuje współczesne życie nastolatków. Od tej pory stała się pisarką z prawdziwego zdarzenia. Jest autorką między innymi "Saving Zoe", "Kiss & Blog" czy "Fly Me to the Moon". Jej nowy cykl “Nieśmiertelni” odniósł sukces.

 
Szesnastoletnia Ever Bloom jednego dnia traci całą rodzinę w wypadku samochodowym. Od tej chwili staje się medium. Słyszy myśli otaczających ją ludzi, widzi ich aurę, a dzięki dotykowi może poznać ich przeszłość. Niestety paranormalne zdolności utrudniają jej życie. Jest uważana za dziwaka, przez co dziewczyna odsuwa się w cień swoich rówieśników. Pewnego dnia poznaje Damena Auguste’a i od tej pory życie dziewczyny zmienia swój bieg.
 
Chłopak jest bogaty, przystojny, ale zarazem bardzo tajemniczy. Dziwnym trafem przy nim głuchną myśli innych osób, a Ever czuje się w końcu jak normalny człowiek. Dzięki niemu dziewczyna poznaje magię i dowiaduje się o rzeczach, o których zwykły śmiertelnik nie miałby zielonego pojęcia. Dziewczyna zakochuje się bez pamięci, jednak czy Damen jest zwykłym chłopakiem? Na to pytanie znajdziemy odpowiedź czytając „Ever”.

 
Pierwszy tom rozpoczynający cykl „Nieśmiertelni” jest chyba najlepszą częścią (przynajmniej spośród pierwszych czterech). W zasadzie autorka mogłaby skończyć na napisaniu tylko tej jednej powieści, ponieważ zakończenie daje do zrozumienia, że historia Ever i Damena kończy się szczęśliwie. Książkę czyta się bardzo szybko. Akcja również nabiera odpowiednio tempa. Autorka przenosi nas w dość ciekawy świat.

 
„Ever” jest powieścią o miłości nastolatków w klimacie fantasy. Jest lekka, przyjemna i ciekawa. Sama fabuła też jest stworzona w interesujący sposób. Osobiście polecam, zarówno fanom książek młodzieżowych, fantastycznych, miłosnych, jak i tym, którzy chcą przeczytać coś fajnego w szybkim czasie.Merry, lat 19

Książka wydana przez Wydawnictwo Dolnośląskie

Komentarze