Powrót królów - Silvana De Mari - recenzja

Silvana De Mari to włoska pisarka licznych książek o tematyce fantasy. Obecnie zajmuje się psychoterapią. Za powieść "Ostatni elf" z 2004 otrzymała Nagrodę Bancarellino i Andersena. Kontynuacja cyklu ("Ostatni ork") otrzymała Nagrodę IBBY, książka została okrzyknięta we Włoszech najlepszą książką dla młodzieży ostatnich lat.
 
W ostatnich dniach miałam możliwość przeczytania ksiażki pt. " Powrót królów". Jest to kontynuacja opowieści o przygodach i zmaganiach przywódczyń wszystkich ras, orków, karłów i ludzi. Ksiażka opisuje nam życie mężnych kobiet, które muszą obronić swój lud przed zmianą porządku świata. Jedyne co im pozostaje to stanąć do walki.

W utworze ukazano wojnę, cierpienie, ale też radość i miłość. Ksiażka zawiera mnóstwo fragmentów, które opisują prawdę o nas samych. Autorka przedstawia świat, który nie różni się niczym innym od naszego, w którym żyjemy.

Mimo, iż nie jestem zwolenniczką fantasy czytało mi się książkę przyjemnie. Każdy rozdział pozwalał mi w pełni rozwijać moją wyobraźnię. Ksiażka dała mi wiele do myślenia oraz zmieniła podejście do niektórych spraw.  Naprawdę polecam. Jednak zanim po nią sięgniesz, przeczytaj pierwszą część , która pozwoli Ci wejść do magicznego świata i dogłębnie zrozumieć przekaz Silvany De Mari. Jeśli masz chwilkę przeczytaj!


Ola , 16  lat


Książka wydana przez Wydawnictwo W.A.B.

Za lekturę dziękujemy Portalowi

Komentarze