Podróże z Platonem. Filozofia na walizkach - Robert Rowland Smith - recenzja

„Podróże z Platonem. Filozofia na walizkach”, to kontynuacja „Śniadania z Sokratesem”, której autorem jest Robert Rowland Smith.

Wraz z autorem „przenosimy się w czasie” i możemy prześledzić swoje życie od samego początku, aż po koniec i nawet trochę dalej. W każdym opisywanym etapie naszego życia towarzyszą nam wielcy myśliciele, pisarze i humaniści z dawnych lat. Na przykład pierwsze samodzielne kroki stawiamy z Darwinem, pierwszy dzień w szkole przeżywamy z Arystotelesem, na rowerze uczymy się jeździć pod czujnym okiem Einsteina, a kryzys wieku średniego witamy wraz z Nietzschem.

W książce możemy znaleźć odpowiedzi na wiele pytań. Znajdziemy w niej porady jak i ostrzeżenia. Autor w pewnie sposób próbuje nas przestrzec przed błędami, które popełniamy z wiekiem, choć w pewny sensie, są ona na stałe wpisane w nasze życie.

Jak to zwykle w książkach o tej tematyce autor niekiedy używa słów, których na co dzień się nie używa, co może utrudnić nam szybkie czytanie.

Nigdy nie darzyłam filozofii zbytnio sympatią i po przeczytaniu tej pozycji niewiele się w tym aspekcie zmieniło. Polecam ją czytelnikom którzy odnajdują się w tematyce filozofii lub zastanawiają się, co nas jeszcze czeka w życiu i z czym będziemy musieli się zmierzyć.
 


Łucja, 17 lat

 

Za książkę dziękujemy Wydawnictwu 


 

Komentarze