Percy Jackson i bogowie olimpijscy: Złodziej pioruna - Rick Riorda - recenzja

Zastanawialiście się kiedyś, co by było, gdyby w naszym współczesnym świecie istniały greckie bóstwa? Czy dzięki ich obecności dałoby się wytłumaczyć pewne zjawiska? Czy zastanawiało was, jak to jest być herosem?

Na te pytania znajdziecie odpowiedź w książce Ricka Riordana pt. ”Percy Jackson i bogowie olimpijscy: Złodziej pioruna”. To opowieść o chłopcu, który z dnia na dzień dowiaduje się, że jest półbogiem. Trafia do obozu herosów, gdzie szkoli swoje umiejętności walki. Wraz ze swoimi przyjaciółmi: Annabeth i Groverem postanawia odnaleźć zaginiony piorun Zeusa.

Bohater na swojej drodze spotyka mnóstwo mitycznych stworzeń takich jak: Centaury, Meduza, Mojry, Cerber, Minotaur itp. Rick Riordan wspaniale umieścił mitologię grecką w naszej rzeczywistości. Niesamowicie powiązał niektóre fakty, np. wyjaśnił zjawisko dysleksji i nadpobudliwości jako objaw bycia herosem. Poza tym akcja dzieje się bardzo szybko i nie pozwala na oderwanie się od lektury. Nazwy rozdziałów również zachęcają do tego, aby nie odkładać czytania na później, tylko jak najprędzej poznać dalsze losy bohaterów.

Jeżeli chcecie w miły, przyjazny i zrozumiały sposób zgłębić tajniki mitologii greckiej, zapraszam do lektury tej książki. Połączycie przyjemne z pożytecznym.

Merry, lat 19


Książka wydana przez Wydawnictwo

Komentarze