Jedz, módl się, kochaj - Elizabeth Gilbert - recenzja„Jedz , módl się , kochaj” to intrygująca historia bohaterki , a jednocześnie autorki, która poprzez powieść opisuje swoje życie. Elizabeth Gilbert to kobieta , która bardzo wiele przeszła, a los jej nie szczędził cierpień. 

Po trwającej kilka lat sprawie rozwodowej, oraz jak się okazuje następnej toksycznej miłości, próbuje się pozbierać. Liz jest kompletnie wyczerpana psychicznie, nie może znaleźć wewnętrznej równowagi, co zmusza ją do zażywania niezliczonej ilości antydepresantów. Aby przywrócić swoje życie do ładu decyduje się poświęcić rok swojego życia podróżom. W tym czasie postanawia odwiedzić Italię, Indie oraz Indonezję. Każdy z trzech krajów, w których poszukiwała zupełnie innych przyjemności, dokładnie opisany jest przez autorkę w oddzielnej księdze .

„Jedz , módl się , kochaj” to książka dla każdego, bez żadnych ograniczeń. Autorka jest do bólu szczera, oraz ma ogromny dystans do siebie, dzięki czemu podczas lektury można się z niej niejednokrotnie pośmiać. Oprócz rozterek Liz możemy dowiedzieć się wiele ciekawych rzeczy na temat odwiedzanych przez nią krajów. Książkę czyta się błyskawicznie i absolutnie ją polecam.


Patrycja, lat 16Za książkę dziękujemy Wydawnictwu

 

Komentarze