Entliczek pentliczek - Agatha Christie - recenzja

W akademiku zaczynają ginąć drobne, błahe przedmioty należące do jego mieszkańców. Sprawa ta dotarła do słynnego detektywa Herkulesa Poirot. Z początki nic nie wskazywałoby na to, że kradzieże te będą powiązane z morderstwem

Agatha Christie wydaje się być perfekcjonistką w zaskakiwaniu czytelnika, a tym właśnie powinien charakteryzować się dobry pisarz. Z pozoru nieistotna, tak często spotykana w społeczeństwie sprawa przeradza się w coś na ogromną skale. Po raz kolejny autorka udowadnia nam , że jest "królową zbrodni".

Książka jest napisana lekkim i przyjemnym językiem. Akcja toczy się od początku do końca. Nie jest to książka do poduszki. Wręcz przeciwnie. Autorka doskonale pobudza wyobraźnię. Czytelnik sam analizuje sprawę pragnąc rozwiązać ją przed pisarką, jednak w ostatniej chwili rozwiązanie okazuje się zupełnie inne, niż się tego spodziewał.

Każdemu, kto lubi sam pogłówkować nad kryminalnymi zagadkami polecam tę, oraz wiele innych książek Agathy Christie. Jest to niewątpliwie mistrzynie tego gatunku.

Aleksandra Jezierska, lat 19 
Książka wydana przez Wydawnictwo Dolnośląskie

Komentarze