Dewiacja - Robin Cook - recenzja

Robin Cook w książce "Dewiacja"  przedstawia historie pewnego młodego małżeństwa. Jennifer zachodzi w ciążę, a jej mąż musi z tego powodu przerwać studia medyczne i podjąć pracę. Dostaje posadę w koncernie farmaceutycznym. Niedługo potem zaczynają go niepokoić pewne fakty. Tymczasem lekarz prowadzący młodej kobiety zmienia radykalnie swoje zachowanie. Uważa, że jego pacjentka powinna poddać się zabiegowi aborcji, w celu uniknięcia urodzenia dziecka z ogromnymi wadami genetycznymi. To ciekawe, że w tym samym czasie prowadzone są badania nad użytecznością tkanek płodów w celu leczenia chorób u osób dorosłych. 

Robin Cook jest uznawany za jednego z najlepszych pisarzy thrillera medycznego. Do prawie samego końca akcja książki jest bardzo szybka i nie pozwala się od niej oderwać. Czytelnik odkrywa kolejne tajemnice badań i śledzi poczynania Adama-głównego bohatera.  Można powiedzieć, że thriller jest przestrogą przed nieludzkim działaniem koncernów farmaceutycznych, które patrzą tylko na zysk, a nie na dobro człowieka. 

Moim zdaniem książka jest bardzo ciekawa. Nieco rozczarowało mnie zakończenie, które zdaje się być napisane na szybko, ale mimo to uważam, że warto zainteresować się tą lekturą.

Merry, lat 19


Książka wydana przez Wydawnictwo


Komentarze