Trzy metry nad niebem - Federico Moccia - recenzja

„Trzy metry nad niebem” jest niebanalną historią miłosną nastolatków. Ona - ułożona, wzorowa uczennica, pochodząca z zamożnej i dobrej rodziny. On - agresywny buntownik, łamiący wszelkie zasady. Łączy ich wielkie uczucie.

Akcja dzieje się w Rzymie. Podczas domowej imprezy Babi poznaje w dość nietypowych warunkach Stepa. Za sprawą swoich przyjaciół ich drogi często się krzyżują. Głowna bohaterka, będąca wcześniej idealną i posłuszną córką, bierze udział w nielegalnych wyścigach motocyklowych, których wielokrotnym zwycięzcą jest właśnie Step.

Z każdym spotkaniem parę łączy coraz silniejsza więź i mimo różnic charakterów zakochują się w sobie. Nie brakuje momentów romantycznych w przepięknej rzymskiej scenerii, jak również momentów smutnych, nawet bardzo smutnych.

„Trzy metry nad niebem” to książka idealna dla osób w każdym wieku. Może się wydawać kolejną banalną powieścią o tematyce poświęconej miłości nastolatków, ale taka nie jest. Już sam fakt umiejscowienia akcji w pięknym Rzymie, daje jej plusa. Poza tym, co ciekawe, nie kończy się happy endem. 

Merry, 19 lat


Książka wydana przez Wydawnictwo Muza

Komentarze