Jest super - Agnieszka Sikorska-Celejewska - recenzja

Książka ta opisuje losy dwóch dziewczyn zupełnie od siebie różnych Jagody  i Dorotki. Obie koleżanki skończyły liceum, napisały Maturę i postanowiły nie iść na studia tylko wyjechać ze swojego małego miasteczka do Bydgoszczy (tak właśnie do naszego miasta!) i zacząć  samodzielne życie bez rodziców. Początkowo wydawało im się to bardzo proste. Przyjadą do Bydgoszczy, znajdą mieszkanie, pracę
i będą cieszyły się życiem spełniając swoje marzenia. Szybko jednak się przekonały, że życie nie jest takie proste jakim się wielu młodym ludziom wydaje. 
Zderzenie z rzeczywistością, problem ze znalezieniem mieszkania, pracy, z uzyskaniem dobrego wynagrodzenia, a nade wszystko z tym, że systematycznie ubywało pieniędzy. Nie tak wyobrażały sobie pierwsze kroki w samodzielne życie. Historie w tej książce są momentami gorzkie, ale i także pełne humoru, lekkie. Ostatecznie to wszystko spowodowało, że w dziewczynach nastąpiła wewnętrzna przemiana, ten wyjazd wbrew woli rodziców pokazał im obu, że życie choć trudne, jest naprawdę piękne!
Książka ta jest opisem tego jak trudny jest samodzielny wstęp w dorosłe życie. Jak dobrze na tym etapie swojego życia mieć wsparcie rodziców! Jak ważna jest w życiu przyjaźń… Jak wiele pracy trzeba włożyć w to aby zacząć spełniać swoje marzenia… A także jak wiele nieraz trzeba poświecić, aby naprawdę móc nazwać siebie dorosłym….

Początkowo książka wydawał mi się mało atrakcyjna. Myślałem że  będę czytał o dwóch zbuntowanych nastolatkach, które wbrew woli rodziców chcą stać się dorosłe! Ale teraz gdy jestem już po lekturze, wiem, że w jakimś stopniu ta książka mnie zmieniła. Ukazała mi, że życie pomimo wielu przypadków w których jest naprawdę ciężko, w ostateczności „JEST SUPER”!

Polecam tę książkę każdemu! I uważam, że każdy z nas powinien ją przeczytać! Naprawdę jeszcze raz POLECAM i życzę miłej lektury!

Karol Strugacz, lat 18


Książka ukazała się w serii "Smak dorosłości" w Wydawnictwie Skrzat

Komentarze