"Chirurg" - Tess Gerritsen - recenzja

 Brutalny zabójca zabija młode samotne kobiety przeprowadzając na nich zabieg wycięcia macicy bez znieczulenia. Policja ustala, że podobna seria zabójstw miała miejsce dwa lata wcześniej, a ich sprawca został zastrzelony przez doktor Cordell - jedyną ofiarę, której udało się ujść z życiem. Teraz znów czuje się zagrożona. Jej sprzymierzeńcem jest detektyw prowadzący śledztwo. Czy obie sprawy i obu zabójców coś łączy?

Jak widać z opisu książki jest to kolejna autorka bardzo skomplikowanych, kryminalnych intryg. Tess Gerritsen jest również autorką thrillerów medycznych. Z czystym sumieniem można postawić ją obok wyśmienitego autora Robina Cooka. Również Stephen King oraz Harlan Coben mówią o niej, że jest najlepsza w swoim gatunku. Całkowicie się z nimi zgadzam.

„Chirurg” to jedna z najlepszych powieści Tess Gerritsen. Pełna brutalności, krwawych potyczek i niemoralnych porównań. Kontrowersyjny i nadzwyczaj brutalny "Chirurg" wciąga aż do samego końca nie dając ani chwili wytchnienia. Bardzo obrazowo opisano miejsca zbrodni. Czytając te wszystkie opisy, moja wyobraźnia działała pełną parą.

"Chirurg" to wyjątkowa powieść, obfita w okropne szczegóły, którymi nie mogłam się nadziwić, byłam pod wrażenie. Odczucia jakie mi towarzyszyły podczas czytania pamiętam do dziś.
Ponadto ogólnie seria z Jane Rizzoli jest moją ulubioną. Jest to policjantka z wydziału zabójstw, która musiała mocno walczyć o wyrobienie godnego sobie szacunku wśród samych panów. Polubiłam tę postać od początku, Jest to kobieta zadziorna, pełna ironii i sarkazmu, nieustraszona, pewna siebie i swoich racji.
Książka jest wciągająca, choć historia w niej opowiedziana jest potworna, okrutna. Serdecznie polecam tym, którzy lubią podczas czytania czuć dreszczyk emocji :))


Monika Lewandowska, 18 lat.

Książka wydana przez Wydawnictwo AlbatrosKomentarze