Tak jest okej - Nina LaCour - recenzja

Nina LaCour wydała swoją pracę dyplomową jako debiut powieściowy pt. „Hold Still”. Autorka otrzymała za tę książkę wyróżnienie od American Library Association. Książka „Tak jest okej” została uhonorowana nagrodą Michael L.Printz Award.

„Tak jest okej” jest powieścią obyczajową. Czytając ją poznajemy główną bohaterkę Marin, która zostawiła swoje dawne życie i wyjechała do Nowego Jorku. Jej wyjazd nie był zaplanowany, a prawdy o tym, dlaczego wyjechała tak nagle, nie powiedziała nawet swojej najlepszej przyjaciółce Mabel. Lecz wkrótce będzie musiała wyjawić, co leży jej na sercu, ponieważ Mabel przyjeżdża do niej na trzy dni do akademika.

Książka ta nie jest zwykłym romansem, lecz porusza problem zachowania człowieka, który nie może pogodzić się z tym, co się i zmaga się z przeszłością w samotności, odpychając swoich bliskich.

Język, jakim napisana jest cała powieść, jest bardzo łatwy do zrozumienia. Jest napisana z perspektywy pierwszej osoby, a narratorem jest główna bohaterka. Autorka łatwo posługuje się zmianami czasu pomiędzy teraźniejszością a przyszłością.

Moim zdaniem ta książka nie była zbyt wyjątkowa, poruszała głównie te same problemy, które możemy teraz spotkać, w co drugiej książce. Tu muszę zaznaczyć, że to nie oznacza, że innemu czytelnikowi również się ona nie spodoba. Myślę, że „Tak jest okej” jest idealną książką dla kogoś kto dopiero zaczyna czytać i chcę polubić czytanie książek.

 

 

 

 

N.K. Komentarze