Wszystkie znaki na niebie i ziemi - Jenn Bennett - recenzja

Jenn Bennett
jest popularną autorką książek dla młodzieży, ale także dla dorosłych. Pisze różnorodne powieści. Są to zarówno te o tematyce obyczajowo – miłosnej, jak i fantasy, science – fiction, a nawet kilka pozycji zalicza się do literatury pięknej. Została wyróżniona nagrodą RITA® Romans Writers of America i znalazła się na corocznej liście wydawców Weekly Best Books. Jej turystyczna dusza spowodowała liczne podróże po całym świecie. Obecnie mieszka w USA w stanie Georgia.

„Wszystkie znaki na niebie i ziemi” to przyjemna do czytania powieść młodzieżowa, opowiadająca historię 17-letniej Josie, która wraz z matką wraca do rodzinnego miasteczka, trudzącego się rybołówstwem i żeglugą. W dzień ich przyjazdu, do rodzinnej księgarni przychodzi młody chłopak ze stosem książek w rękach i z wyraźnymi bliznami na ciele. W jego charakterystycznych oczach i spojrzeniu główna bohaterka rozpoznaje swojego dawnego przyjaciela, z którym niegdyś spotykała się każdego dnia, i który w jej pamięci zapisał się jako beztroski chłopiec o szalonych pomysłach i wspaniałej osobowości. Niestety przez te kilka lat dużo się zmieniło, przez co dawna wizualizacja powinna ulec korekcie. Na skutek przebiegu zdarzeń między bohaterami zawiązuje się pewne uczucie, które nie jest już zwykłą przyjaźnią, jaka łączyła ich za czasów piaskownicy.

Książka ta wprawiła mnie w dobry humor i pozwoliła oderwać się od nudnej codzienności. Była przyjemną lektur na dwa popołudnia. Opisywane wydarzenia nie się są w żaden sposób smutne. Relacje między bohaterami momentami stają się zabawne i prześmiewcze, a z drugiej strony urocze. Tak naprawdę, na naszych oczach odradza się dawna przyjaźń i rodzi głębsze uczucie. Bardzo urzekła mnie otoczka tych wydarzeń. Opis ciepłego lata spędzonego w turystycznej, nadmorskiej miejscowości przeniósł mnie do wakacji, kiedy to dni nie miały końca, a pobyt na łonie natury był codziennością. Gdzie pęd codziennego życia zdawał się nie istnieć, a śmiech i uczucie wolności stało się nieodłącznym przyjacielem. Pierwsze miłości pojawiające się w okresie wakacji to typowa luźna historia będąca dobrą propozycją na nadchodzące szare dni jesieni. Opisywane na kartkach papieru losy młodej dziewczyny to uniwersalna opowieść, gdzie każdy będzie mógł znaleźć coś dla siebie.


Julia, lat 16
Książka wydana przez 


Komentarze