Wymiatasz! - Matthew Syed - recenzja

Matthew Syed jest autorem głośnych bestsellerów w Wielkiej Brytanii. W swoich książkach motywuje ludzi do samorozwoju i opisuje potęgę ćwiczeń. Zaskakuje ludzi prawdą o naturze sukcesu i obala mity dotyczące talentów. Jego najnowsza książka „Wymiatasz!” wstrząsnęła i otworzyła oczy wielu czytelnikom.
„Uwierz w siebie i odważ się zostać mistrzem, w czym tylko zechcesz".
Jeśli myślisz, że Twoje życie wzoruje się na odgórnie napisanym scenariuszu i że prawdopodobnie wszystko, co już osiągnąłeś, jest Twoim jedynym sukcesem, to ta książka udowodni Ci, że się mylisz. Jesteś słaby z matematyki? A może nie umiesz grać na żadnym instrumencie? To wszystko siedzi w Twojej głowie! Zrób coś z tym!

Autor w najprostszy sposób opisuje zwykłe życie Chłopaka X, który zwyczajnie spotyka się ze znajomymi i zwyczajnie odrabia lekcje jak każdy z nas. Nic nadzwyczajnego, ale co by się stało, gdyby bohater przestał wmawiać sobie, że nie ma na nic czasu i zaczął dbać o siebie i szukał własnych zainteresowań? Celem jego działań byłoby poznanie samego siebie i chęć odkrycia i stworzenia własnej indywidualności.

Na tym właśnie polega potęga naszej podświadomości. Mózg jest jedynie zaprogramowanym narządem, którego sami jesteśmy stwórcą. To w co uwierzymy i to, co zaczniemy realizować, będzie rozumiane jako nasza codzienność. Skończą się wymówki.

Czytając tę książkę, poczułam, że trafiłam w 10-tkę! Zrozumiałam czym jest tak naprawdę odkładanie wszystkiego na później i to, że tak wiele czasu straciłam na obijanie się, gdy w tym samym czasie ktoś inny walczył o swoją przyszłość i rozwój w dziedzinach, które go interesują. Po przeczytaniu książki „Wymiatasz!” staram się bardziej skupiać na własnych potrzebach i realizacji moich marzeń, niżeli na przemijających i nieważnych wydarzeniach w życiu.


Zuzia, lat 17
 
 
 
 
Książka wydana przez Wydawnictwo
 
http://www.insignis.pl
 

Komentarze