Nemezis - Agathy Christie - recenzja

„Nemezis” jedna z ostatnich powieści słynnej autorki Agathy Christie, opowiadająca o zbrodni za którą ukarano niewinną osobę. Za detektywa, który rozwiązuje zagadki tym razem nie wciela się Herkules Poirot, a pani Marple, która jest już w sędziwym wieku.

Wszystko zaczyna się od listu, który dostaje kobieta od swojego umierającego przyjaciela, bogatego finansisty, którego poznała będąc na wakacjach. List dotyczy jego syna i zagadki, a właściwie zbrodni sprzed kilku lat, jaką rzekomo popełnił. Ofiarą morderstwa byłą dziewczyna z którą młody chłopak się spotykał. Wszystkie podejrzenia dotyczące zbrodni padają na młodego Michaela, skazanego na dożywocie. Ale czy chłopak to zrobił? Panna Jane postanawia zająć się tą sprawą i pod pseudonimem zaczyna pracować nad rozwikłaniem tej zagadki. Przyjaciel nie ujawnił żadnych szczegółów dotyczących tych wydarzeń, ale wiedział, że może się do niej w tej sprawie zwrócić i na nią liczyć.

Morderstwo wydaje się być bardzo skomplikowane, gdyż nie ma żadnych ważnych wskazówek tylko jedynym drogowskazem był dziwny prezent - opłacone wszystkie wycieczki po starych angielskich rezydencjach. Czy to jest dobry trop w odnalezieniu zabójcy?

Książka jest warta przeczytania, bo tak jak w większości książek Agathy Christie tak i w tej panuje mroczny klimat i pojawia się wiele osób, które możemy uznać za podejrzane, a jednak rozwiązanie zaskakuje wszystkich.


 


Klaudia, lat 18


Książka wydana przez Wydawnictwo Dolnośląskie

Komentarze