Niebo i piekło w nas - Ewa Kamila Jabłońska - recenzja


Ewa Kamila Jabłońska, absolwenta Wyższej Szkoły Pedagogiki Specjalnej w Warszawie. Od lat pisze wiersze, opowiadania, listy, jednakże dopiero teraz postanowiła wydać część swoich tekstów. Na rynku zadebiutowała ze zbiorem opowiadań „Niebo i piekło w nas”.

W swojej książce przedstawiła kilka krótkich historii z życia wziętych. Opowieść codzienności opowiedziana na sferze przeciwieństw – radości i smutku, prawdy i fałszu. Bohaterowie zmagają się z wewnętrznym, jak i cielesnym cierpieniem. Przedstawiają walkę ze swoimi słabościami, a także jak pewne decyzję wpływają na dalszy ciąg naszego życia. Autorka zadbała również o pozytywną część, niektóre postacie dzielą się z czytelnikiem swoim szczęściem, zachęcają do dzielenia się smutkiem, jak i radością z innymi.

„Niebo i piekło w nas” zdecydowanie skłania do refleksji. Krótkie historie, ale jakże inspirujące. Po przeczytaniu lektury z całą pewnością zastanowimy się nad tym co jest najważniejsze w naszym życiu i czy przypadkiem nie powinniśmy zmienić swoich priorytetów. Autorka poprzez swoje historie ukazuje jak ważne są relacje międzyludzkie, o które nieustannie należy dbać i pielęgnować. Książka warta uwagi, gorąco polecam każdemu. 

Magda, lat 17


Książka wydana przez


http://wfw.com.pl/

Komentarze