Wschodni grom - Jakub Pawełek - recenzja

Jeżeli interesujesz się współczesnym światem i historią, lubisz czytać książki o wielowątkowej fabule, sięgnij po "Wschodni grom", a zobaczysz, co nas może czekać w najbliższych latach -  tak najkrócej można zachęcić do lektury tej opowieści. 

Wizja wojny światowej z udziałem Chin, Rosji i USA okazuje się bardzo prawdopodobna. W obliczu nowych wydarzeń możliwy stanie się nawet sojusz Moskwy z Polską i innymi państwami zwalczanymi całe lata przez kremlowskich władców.

Wrażenie autentyczności zdarzeń wzmacniają daty i nazwy miejsc, w których rozgrywają się kolejne sytuacje, a także odwołania do ogromnej ilości danych i faktów ze świata polityki, gospodarki i wojskowości, np. padają konkretne nazwiska rządzących, nazwy instytucji i firm. Do tego dochodzą niezłe dialogi, liczne opisy walk na ziemi i w powietrzu, sporo szczegółów dotyczących broni i maszyn wojskowych, wiele informacji o codzienności różnych krajów. Dzięki temu powieść czyta się prawie jak historię dokumentalną, wiarygodną i skłaniającą do zastanowienia się nad przyszłością.

Książka Jakuba Pawełka zaciekawi każdego, kto interesuje się sprawami współczesnego świata i chciałby pomyśleć nad naszą przyszłością.

Z.J.Książka wydana przez Wydawnictwo Ender Sławomir Brudny
w serii:


Komentarze