Rok we mgle - Michelle Richmond - recenzja


Michelle Richmond jest autorką czterech książek , w tym bestselleru „New York Timesa” pt. „Rok we mgle”, który został również uznany przez „Library Journal” najlepszą książką roku 2007.

Abigail, główna bohaterka powieści jest młodą kobietą , głównie zajmującą się fotografią. Jest szczęśliwa będąc narzeczoną Jake’a i opiekując się jego sześcioletnią córeczką Emmą. Niestety sytuacja zmienia się diametralnie, kiedy Abigail w pewien mglisty dzień wraz z dziewczynką wybiera się na spacer po plaży. W pewnej chwili jej uwagę przykuwa martwa foka. Przyglądając jej się przez pewien czas kobieta spuszcza dziewczynkę z oczu. Ten moment wystarczy, aby Emma zniknęła bez śladu. Zaczynają się poszukiwania, a gdy wszyscy na około odpuszczają, Abi postanawia szukać dziewczynki na własną rękę.

Powieść jest bardzo wzruszająca, gdyż uświadamia nam, że wystarczy kilka sekund, jeden błąd by zmienić nasze życie w koszmar. Życie niestety nie układa się tak jak my tego chcemy, więc powinniśmy cieszyć się każdą chwilą, docenić to co mamy, gdyż nie wiemy kiedy możemy to stracić...Patrycja, lat 16


Książka wydana przez Wydawnictwo Videograf II

Komentarze