Oliver Bowden - Assassin's Creed: Porzuceni - recenzja

Anton Gill to brytyjski pisarz posługujący się trzema pseudonimami: Oliwer Bowden, Antony Cutler oraz Ray Evans. Ma na swoim koncie 35 powieści w tym całą serię Assassin's Creed: Renesans, Bractwo, Objawienia i Tajemna Krucjata.

Londyn, rok 1975. Haytam Kenway mieszka wraz z rodzicami i starszą siostrą. W dniu dziesiątych urodzin ojciec ma przekazać mu, wraz z pięknym mieczem, tajemną wiedzę. Nigdy jednak do tego nie dochodzi. Cały dom zostaje spalony, ojciec ginie, a matka nie odzywa się już nigdy więcej. Jedynym opiekunem zostaje przyjaciel ojca, który szkoli go na templariusza i pomaga znaleźć zdrajcę rodziny. Haytam kwestionuje jednak wszystkie wpojone prawdy, tak jak uczył go ojciec, tak jak mówi doktryna asasynów, największych wrogów templariuszy...
 

,,Porzuceni” to kolejna wspaniała powieść Gill-a, która uzupełnia historię najnowszej produkcji Ubisoftu. Poprzednio mieliśmy do czynienia z Altair-em i Ezio, teraz poznajemy historię Connor-a i jego ojca. Obowiązkowa pozycja dla fanów serii gier i dla zainteresowanych starożytnymi bractwami. Dla mnie genialna, dodatkowo w formie dziennika, co w książkach uwielbiam. Dodatkowo w przyjemny sposób poznajemy historię, tutaj Stanów Zjednoczonych. A już niedługo ,,Black Flag”, więc być może i kolejna część wersji papierowej.

 


Tenshi, lat 17
Za książkę dziękujemy 

Komentarze