Tajna agentka Dawn - Anna Dale - recenzja

Anna Dale - brytyjska pisarka powieści dla dzieci i młodzieży, ukończyła studia historyczne na Univesity of Kent. Jej książka ,,Szepty czarownic” została nominowana do nagrody Carnegie Medial.

Dawn Buckle to niezwykle zwyczajna dziewczyna. Nie rzuca się w oczy, a właściwie wtapia w otoczenie, i niezauważana, nawet przez własnych rodziców, stara się żyć normalnie w jednym z brytyjskich miast, do czasu, kiedy w końcu, ktoś (i to nie byle jaki) dostrzega jej istnienie. PPSZ to organizacja zajmująca się łapaniem zdrajców, werbuje Dawn jako tajnego agenta. Zawierzywszy nastolatce najważniejszą misję w historii działalności, szefostwo czeka na wyniki w centrali, a Dawn zmuszona będzie wpaść na trop niebezpiecznego szpiega sama. Czy uda jej się znaleźć Murdo Meek-a? I czy wyjdzie cało z opresji?

,,Tajna agentka Dawn” to niezwykle zabawna opowieść kryminalna, dzięki której poznajemy tajne techniki szpiegostwa. Oczywiście wszystko ukazane jest w pozytywnej nucie i pomimo niebezpiecznych perypetii głównej bohaterki i jej współpracowników, cały czas jesteśmy zaskakiwani kolejną dawką humoru. Książkę polecam wszystkim chcącym się zwyczajnie pośmiać oraz oczywiście osobom planującym karierę tajnego agenta :)
 
Tenshi, lat 17


Książka wydana przez Wydawnictwo W.A.B.

Za lekturę dziękujemy Portalowi
 
 

Komentarze