Heretyk – Joseph Nassise - recenzja

Joseph Nassise jest amerykańskim pisarzem horrorów. Autor bestsellerowej trylogii „Kronik templariuszy” (Heretyk, Krzyk Aniołów, Łza na niebie). Pełnił ponadto funkcję przewodniczącego Horror Writers Association, największej na świecie organizacji skupiającej pisarzy zajmujących się grozą.

Ostatnią nadzieją Watykanu na walkę dobra ze złem jest odradzający się zakon templariuszy.
Cade Williams nie jest zwykłym człowiekiem. Dzięki swojej nadprzyrodzonej zdolności przenoszenia się do Zaświatu, staje potencjalnie idealnym przywódcą sił walczących w służbie dobra. Wraz z rycerzami staje do bitwy o odzyskanie cennej relikwii, która w rękach wrogiego nekromanty stałaby się niebezpieczną bronią.

Ta oto książka Nassise’go należy do gatunku literatury fantastycznej, kryminalnej, a jednocześnie grozy. Niektóre opisy postaci mogą przerazić. Zdarzają się sceny mało przyjemne, wręcz odrażające. Nie oznacza to, że nie pojawiają się sceny, które „wciągają”.
Ciekawym pomysłem było stworzenie fabuły dotyczącej templariuszy i autentycznych relikwii.

„Heretyk” nie jest złą książką, jednakże nie przypadł mi za bardzo do gustu. Polecam osobom, które lubią kryminały, fantastykę i horrory w jednym i chcą przeczytać coś w miarę szybkim czasie.


Merry, lat 19


Książka wydana przez Wydawnictwo Replika


Za lekturę dziękujemy Portalowi


Komentarze