Książka i możliwość czytania to jeden z największych cudów naszej cywilizacji - Maria Dąbrowska

środa, 7 października 2015

W niebie na agrafce - Iwona Grodzka-Górnik - recenzja

Książka „W niebie na agrafce” jest pierwszym utworem Iwony Grodzkiej-Górnik.

Jest to historia 28-letniej Zuzanny, matki czteroletniego Łukasza. Pracującej w banku, z zamiłowania malarki. Pewnego dnia Zuza poznaje prawdę o swoim ojcu, po którym, jak się okazało odziedziczyła talent artystyczny. Kobieta próbuje go odnaleźć, cudem trafia na jego ślad i wyjeżdża aby go odszukać. Oczywiście poznaje też miłość swojego życia i staje się nareszcie szczęśliwa.

Utwór czyta się bardzo przyjemnie, dosyć szybko i łatwo. Porusza on wyobraźnie i co jakiś czas zaskakuje. Przenosi do świata bardzo upartej, dążącej do poznania prawdy kobiety i wciąga do ostatniej chwili. To właśnie chęć przekraczania zasad, naruszania bezpiecznej strefy, aby dowiedzieć się jak najwięcej o ojcu wciąga czytelnika głębiej.

Uważam jednak, że książka ta, połączenie powieści detektywistycznej z romansem, jest pewnego rodzaju odskocznią od standardowej fabuły romansu. Miłość spada tutaj na drugi plan, natomiast bohaterka wciela się w rolę swego rodzaju detektywa. Moim zdaniem jest to powieść dla kobiet lubiących nie typowe romansidła, tylko utwory zawierające też nutę dreszczyku.

Ada, 16 latKsiążka wydana przez Wydawnictwo Świat Książki

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz