Człowiek z Gadary - Roland Muller - recenzja

Książka ta została napisana przez Rolanda Mullera wraz z głównym bohaterem Abdall’em Hawatmeh’em. Muller w swoich książkach pisze o wierze. Porusza tematykę Islamu np.: „Zrozumieć Islam”, „Narzędzia do muzułmańskiej ewangelizacji”.

"Człowiek z Gadary" jest to utwór epicki, trochę na kształt pamiętnika, spisany w pierwszej osobie przez Abdalla. Utwór podejmuję tematykę religijną. Mówi o muzułmaninie nawróconym na chrześcijaństwo. Opowiada o jego życiu, o trudach bycia katolikiem w państwach arabskich m.in. w Izraelu i Jordanii.

Abdalla ma problemy z rządem. Cały czas jest obserwowany, przesłuchiwany. Gdy znajduje miłość swojego życia nie może się z nią ożenić. Jednak dzięki wierze w Boga jego problemy znajdują rozwiązanie. Główny bohater jest też swego rodzaju pastorem. Udziela chrztów, prowadzi spotkania w kościele, stara się pomóc innym znaleźć Chrystusa.

Książkę czyta się miło i łatwo. Jest napisana przystępnym językiem. Znajduje się w niej dużo opisów przeżyć wewnętrznych, przez co wydaje się jakbyśmy byli przyjaciółmi Abdalli. Jest to bardzo dobry człowiek, cieszę się, że poznałam jego historię. 


Dzięki tej książce zrozumiałam, że powinnam się cieszyć z tego, że jestem katoliczką i nikt mi tego nie zabroni, nie mam w związku z tym żadnych problemów i chciałabym w przyszłości walczyć o prawa człowieka do własnych poglądów, wolnej woli na całym świecie. Moim zdaniem książka ta przypadnie do gustu nie tylko katolikom, ale też ludziom szukającym właściwej drogi. 
 
                                                                                                Ada, 16 lat


 Książa wydana przez Wydawnictwo

http://www.kefas.biz

Komentarze