Moja pachnąca książeczka z kolorami. Akademia Mądrego Dziecka - recenzja
W Akademii Mądrego Dziecka dla maluchów (wiek 0-3) została wydana seria książek „Moja pachnąca książeczka z kolorami". Miałam okazję bliżej się przyjrzeć i dosłownie obwąchać tytuły: „Ogród” i „Zapachy świata”.
Wydane w sztywnej kolorowej oprawie z kartonowymi stronami. W każdej książeczce znajdują się otwierane okienka, pod którymi po potarciu poznajemy zapachy m.in.: lawendy, mięty, róży („Ogród”), morza, kokosu, czekolady („Zapachy świata”). Te książeczki to nie tylko zapachy, ale i kolory. W każdym tytule poznajemy po 7 kolorów i zapachów, które niestety w kolejnych tytułach powtarzają się, więc chyba nie ma sensu kompletować całej serii, ale wybrać swój ulubiony tytuł. I w moim subiektywnym odczuciu w każdej książeczce jest po jednym nietrafionym zapachu np. dla mnie świerk czy róża nie pachną tak jak powinny. Za to lawenda, bez, ananas pachnie cudnie, więc myślę, że każdy będzie miał swoich faworytów.

Podsumowując: myślę, że to bardzo interesujący pomysł na książkę dla najmłodszych, przy której niejeden dorosły będzie miał frajdę, by 
rozpoznawać wraz z dzieckiem ciekawe zapachy i kolory, które nas otaczają.
MJ


Książka wydana przezKomentarze