Zbadaj ewolucję. Argumenty za i przeciwko neodarwinizmowi - recenzja

Pięciu naukowców amerykańskich: Stephen c. Meyer, Scott Minnich, Jonathan Moneymaker, Paul A. Nelson, Ralph Seelke wydało popularno-naukową książkę "Zbadaj ewolucję. Argumenty za i przeciwko neodarwinizmowi" (czyli współczesnej wersji teorii Darwina).

Czy wiesz, że choć minęło 150 lat od powstania słynnej teorii ewolucji Darwina nadal pozostaje ona teorią, a nie faktem? Nadal pozostaje przedmiotem kontrowersji. O co właściwie chodzi w tym sporze? Książka ujawnia wiele naukowych problemów związanych z tą teorią. Przedstawia argumenty za i przeciw, a czytelnik sam ma wyrobić sobie zdanie i własny osąd.

Książa jest dobrze wydana. Kolorowe i ciekawe fotografie, rysunki, tabele zachęcają do lektury. W przejrzysty sposób uzupełniają treść. Podano bogatą bibliografię i odnośniki do stron naukowych.

Wart wspomnienia jest fakt dodanie do książki przyborów (plastikowego kubka, słomki, balona, foli) w celu przeprowadzenia domowego eksperymentu - zrobienia płuca - w celu prześledzenia problemu funkcjonalności transformacji i odpowiedzi na pytanie: "Czy możliwe jest przekształcenie układu oddechowego gada w układ oddechowego ptaka"? Możemy przekonać się sami.

Myślę, że książka ta jest bardzo dobrym uzupełnieniem wiedzy zdobytej w szkole nie tylko dla ludzi chcących bardziej wgryź się w temat ewolucji, teorii Darwina, ale i dla zupełnych laików. Polecam!
Kora, lat 18


Książka  wydana przez Wydawnictwo


Komentarze