W proch i pył - Tami Hoag - recenzja

Tami Hoag to amerykańska pisarka, mająca na swoim koncie 13 książek, które pojawiły się jako bestsellery w magazynie „New York Times”, oraz została notowana na liście najlepszych autorów w tym samym czasopiśmie.

„W proch i pył” to najnowszy kryminał spod ręki Tami Hoag, piąty już z cyklu „Detektywi Kovac i Liska”. Akcja książki zaczyna się od śmierci Andyego Fallona, który zostaje znaleziony martwy w swojej sypialni. Początkowo wszystko wygląda na samobójstwo, lecz Sam Kovac i Nikki Liska nie do końca wierzą w taki przebieg wydarzeń. Ich wątpliwości stają się coraz mniejsze, gdy ginie ojciec Andyego i przyjaciel Kovaca – Mike Fallon.
Detektywi zostają zmuszeni do zamknięcia śledztwa, lecz postanawiają prowadzić sprawę na własną rękę. Śmierć młodego policjanta wydaje się im podobna do pewnego, przedawnionego już dochodzenia. Im dłużej prowadzą śledztwo, sprawa nabiera kolorytu, i ryzykując swoje stanowiska i życie, chcą dowieść morderstwa.

Książka nie pozwala oderwać od siebie wzroku już od prologu, a w miarę czytania apetyt na poznanie dalszych rozdziałów rośnie. Jest to gratka dla każdego fana kryminału, lecz zwykły „zjadacz chleba”, a w tym przypadku książek, także będzie miał problem z odłożeniem tego tytułu na półkę.


Michał Bielarz, lat 17Książka wydana przez Wydawnictwo


Komentarze