Dom kryty gontem – Nina Stanisławska – recenzja

„Dom kryty gontem” to debiutancka książka Niny Stanisławskiej. Nieznana dotąd autorka w książce podjęła się dość ciężkich tematów. Czy jej się to udało?

Całą fabułą rozpoczyna się od informacji o śmierci dr Janusza Brzozowskiego. Na wieść o nieszczęściu do Olgi i Roberta powracają wspomnienia, przeszłość. Sama historia zapowiada się ciekawie: odkrywanie przeszłości rodziny Brzozowskich, wątek miłosny, niemożność ucieczki od przeszłości.

Przez zabraniem się za lekturę znalazłam w Internecie kilka recenzji i informacji o Ninie Stanisławskiej. Po kilku pozytywnych opiniach wzięłam się za czytanie powieści i szczerze przyznam, że oczekiwałam od tej książki trochę więcej. Dialogi między bohaterami są dość sztywne, ich zachowania przewidywalne, a akcja zdaję się być trochę monotonna. Mimo wszystko powieść ta uczy czytelnika, że każde nasze czyny niosą za sobą konsekwencje, zarówno te dobre, jak i złe.

Zawiodłam się trochę na tej książce, w szczególności, że sam pomysł na historię jest bardzo dobry. Uważam jednak, że każdy powinien na własnej skórze sprawdzić czy książka zasługuje na miano wybitnej czy średniej.Risshy, lat 18Książka wydana przez Wydawnictwo


Komentarze